Türkiye Depremi: Karsu Dönmez’in Yardım Çağrısı
  1. Anasayfa
  2. Müzik Haberleri

Türkiye Depremi: Karsu Dönmez'in Yardım Çağrısı

"Türkiye'nin Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetindeki depremler sonucu binlerce insan hayatını kaybetti. Kurtarma çalışmaları devam ederken, Türk kökenli müzisyen Karsu Dönmez de Hatay'daki aile üyelerinden haber alamamıştır ve yardım çağrısında bulunmaktadır."

“Türkiye’nin Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 şiddetinde meydana gelen iki depremi sonrası, binlerce insan hayatını kaybetti. Kurtarma çalışmaları devam ediyor. Deprem, Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay gibi 10 ilin hepsinde büyük yıkıma sebep oldu.

Hollanda’da yaşayan Türk kökenli müzisyen Karsu Dönmez, aile üyelerinden haber alamadığını paylaştı. Aile fotoğraflarını paylaşarak yardım çağrısında bulundu ve “Türkiye & Suriye’deki tüm insanlara yardım edin” dedi. Karsu, “Bizde çok kayıp var. Nenem, halam, kuzenlerim yok. Hatay’a çok yardım gitmediğini duyuyorum ailemden. Burada elimizden ne gelirse yapıyoruz. Allah herkesin yardımcısı olsun” şeklinde konuştu.”

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir