Kurban Solisti Deniz Yılmaz: Maddi İmkansızlıklar Yüzünden Müziği Bıraktı
  1. Anasayfa
  2. Müzik Haberleri
Trendlerdeki Yazı

Kurban Solisti Deniz Yılmaz: Maddi İmkansızlıklar Yüzünden Müziği Bıraktı

Efsane Türkçe rock grubu Kurban solisti Deniz Yılmaz, müziğe olan tutkusunun yanı sıra maddi imkansızlıklarla da mücadele etmek zorunda olduğu için müziği bıraktığını açıkladı.

Efsane Türkçe rock grubu Kurban solisti Deniz Yılmaz, müziğe olan tutkusunun yanı sıra maddi imkansızlıklarla da mücadele etmek zorunda olduğu için müziği bıraktığını açıkladı. Kurban, 1995 yılında Outside ismiyle kurulmuştu ve 1997 yılında ismini ‘Kurban‘ olarak değiştirdi. Grubun oluşum sürecinde, birçok müzikseverin hayranlık duyduğu ve Türk rock sahnesinde önemli bir yere sahip olan müzikler yayınladı. 2005 yılında dağılıp, 2006 yılında tekrar bir araya gelen grup, 2017 yılına kadar aktif olarak müzik yapmaya devam etti.

Ancak, 2018 yılında grubun içinde yaşadığı anlaşmazlıklar sonucunda yayınlanmayan “Gülümse” şarkısının yayınlanmasından sonra grubun tekrar birleşip birleşmeyeceği konusunda merak uyandı. Son olarak solist Deniz Yılmaz, Instagram hesabından yaptığı açıklamada maddi imkansızlıklar yüzünden müziği bıraktığını ve hayranlarına teşekkür ettiğini söyledi. Bu açıklama, hayranlarını ve müzikseverleri üzdü ve grubun tekrar bir araya gelip gelmeyeceği konusunda spekülasyonlar yaratıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir