1. Anasayfa
  2. Müzik Etkinlikleri

Bob Marley'in 78. Doğum Günü: Sattas ve Simba Roots ile İstanbul'da

İstanbul'da Bob Marley'in 78. doğum gününü kutlamak için Sattas, Simba Roots Sound System, Iyah Ranks ve C Fyah gibi önde gelen müzisyenlerin performanslarıyla düzenlenecek bu etkinliği sakın kaçırmayın.

Bob Marley’in 78. Doğum Günü: İstanbuldayız!
Bob Marley 78. Doğum Günü Kutlaması

4 Şubat’ta İstanbul’da, Bob Marley‘in 78. doğum gününü kutlamak için büyük bir etkinlik düzenleniyor. Etkinlikte, yerli reggae sahnesinin önde gelen gruplarından Sattas, Bob Marley‘in şarkılarını seslendirecek. Ayrıca, Simba Roots Sound System ve Iyah Ranks‘in bas yüklü sonik deneyimlerine ve C Fyah DJ performanslarına da eşlik edecek.

Sattas, müzikal tavrın ritmi ve dinamiklerini kendine özgü stiliyle ortaya koyan bir grup. Reggae’nin özünden uzaklaşmadan caz, ska, dub ve rock formlarını müziğinde birleştiren ekip, yaratıcı yorumları, yüksek performansları ve izleyicisiyle kurduğu özel etkileşimiyle ismini duyurmuş. Sattas, yerli ve uluslararası sahnede temsilcisi olduğu müzikal tavrın ritmi ve dinamiklerini kendine özgü stiliyle ortaya koyan bir grup.

Simba Roots Sound System, yerli reggae sahnesinin önde gelen temsilcilerinden biridir. Jamaika’da başlayan sound system kültürünü İstanbul’da yayılmaya başlayan sound system kültürünün yerli temsilcisi Simba Roots Sound System, 2013’te bir araya geldi. Simba Roots, Reggaelation ve Dubfactor’dan oluşan ekip; 70’lerden günümüze reggae ve dub’ın tüm türlerini kapsayan ülkenin en geniş reggae ve dub plak arşivine sahip.

Etkinlikte, Bob Marley‘in şarkılarının yanı sıra, Simba Roots Sound System‘in tatlı ve mistik titreşimleri tek pikaptan, el yapımı dev hoparlörlere çeşitli efektler ve sirenler eşliğinde muazzam bas gücüyle göndermesi ve Iyah Ranks’in performanslarına da tanık olacaksınız. Etkinlikte, reggae ve dub müziğinin tüm türlerini kapsayan ülkenin en geniş reggae ve dub plak arşivine sahip olan Simba Roots Sound System, dinleyicisini iyileştirici ve birleştirici bir dans tecrübesine çağırıyor. Etkinlikte, ayrıca C Fyah DJ performanslarına da tanık olacaksınız. C Fyah, reggae ve dub müziğinin yanı sıra, caz, funk ve soul gibi farklı müzik türlerini de yansıtmakta ve kendi tarzını oluşturmaktadır.

Etkinlik, Bob Marley‘in hayatına ve müziğine saygı duyulan bir etkinlik olacak ve katılımcıların, sevginin ve barışın temsilcisi olarak bilinen Bob Marley’in şarkılarını hep birlikte söylemelerine olanak sağlayacak. Etkinlik, reggae ve dub müziğinin hayranlarının yanı sıra, müzikseverlerin de ilgisini çekecektir.

Etkinlik için biletler hızlıca tükeniyor, hemen satın alın ve Bob Marley’in 78. doğum gününü unutulmaz bir şekilde kutlamaya hazır olun.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir