1. Anasayfa
  2. Müzik Etkinlikleri

AMADEUS: Mozart ve Salieri'nin Eşsiz Hikayesi Sahnede

Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertaiment işbirliğiyle, Wolfgang Amadeus Mozart ve Antonio Salieri'nin hikayesi olan Amadeus, Selçuk Yöntem ve Tansu Biçer başrollerinde sahneleniyor.

AMADEUS: Mozart ve Salieri’nin Eşsiz Hikayesi Sahnede
Amadeus Müzikali

Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertaiment işbirliğiyle, usta yönetmen Işıl Kasapoğlu rejisiyle Wolfgang Amadeus Mozart ve Antonio Salieri‘nin hikayesi olan Amadeus, Selçuk Yöntem (Antonio Salieri) ve Tansu Biçer (Wolfgang Amadeus Mozart) başrollerinde sahneleniyor. Bu prodüksiyon, sezonun en çok ses getireceklerinden biri olacak ve 35 kişilik sahne önü ve 35 kişilik sahne arkası ekibiyle büyük bir etki yaratacak.

Bu oyun, her sahnelendiği yerde tüm biletlerin tükenmesine neden olmuş ve 2022 Afife Tiyatro Ödülleri‘nde Haldun Dormen Özel Ödülü, XX. Direklerarası Seyirci Ödülleri‘nde En İyi Yönetmen (Işıl Kasapoğlu), Sürekli Mükemmelliyet (Selçuk Yöntem), En İyi Prodüksiyon (Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment) ve GQ Türkiye Men Of The Year 2022 Göz Alıcı Başarı Ödülü gibi ödülleri kazandı. Ayrıca, dünyada bir ilk olan çalınabilir yazı karakteriyle ön plana çıkan Amadeus, pazarlama ve reklamcılık alanlarında da 6 Kristal Elma ve 4 Felis ödülünün sahibi oldu. Bu yapım ayrıca, ADC 100th Annual Awards‘ta Logo Ödülü kazandı.

21 Ocak – 28 Mart 2023 Tarihleri arasında sergilenecek bu muhteşem etkinlik için bilet ve detaylı etkinlik takvimine Buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir